aktuálně

Co můžete udělat pro svou pleť nejen na jaře

Jaro je obdobím znovuzrození a to se týká i naší pleti. Po zimních měsících, kdy je pleť sušší a podrážděná, je čas na jarní detox a regeneraci. Najděte konečně kosmetické produkty, díky kterým bude vaše pleť svěží, pružná a mladistvá.

Péče o pleť je důležitá v každém ročním období. Na jaře je ale obzvlášť důležité pleť detoxikovat a regenerovat po zimních měsících. Každý den se věnujte pravidelné péči, kam platí čištění pleti, její hydratace a ochrana proti slunci.

Jak často pleť čistit

Pleť je potřeba čistit ráno a večer, a to i v případě, že se nelíčíte. Používejte jemný čisticí prostředek a vlažnou vodu. Vyberte si například čistící gel, čistící pěnu nebo tyto produkty střídejte. Vyzkoušet můžete velmi jemný hypoalergenní mycí gel s živým kolagenem. Je vhodný  pro dokonale čistění i té nejcitlivější pleti.

Proč pleť hydratovat

Dostatečná hydratace je pro zdravou a rozzářenou pleť klíčová. Používejte hydratační krém ráno a večer. Sáhnout však můžete i po denním hydratačním krému s živým kolagenem, díky kterému bude vaše pokožka už na první pohled pevnější a svěžejší.

Jak chránit pleť před sluncem

Věděli jste, že sluneční záření je zodpovědné za předčasné stárnutí pleti? Proto je důležité používat krém s SPF faktorem každý den, a to i v zimě.

Vyzkoušejte jarní detox

Jak často si dopřáváte peeling? Pokud je to opravdu jen nárazově a velmi nepravidelně, tak je čas to napravit. Pleťový peeling odstraní odumřelé buňky a zlepší tak vzhled a strukturu pleti. Peeling stačí dělat 1 až 2 krát týdně. Vyzkoušejte k tomu velmi šetrný enzymatický peeling  jemné krémové konzistence s živým kolagenem, který je vhodný i pro  suchou a citlivou pleť se sklonem k podráždění.

Dopřejte si masáž

Zařaďte do své pravidelné péče o pleť také masáž. Pleťová masáž stimuluje krevní oběh a lymfatický systém, čímž pomáhá detoxikovat pleť. Masáž si můžete udělat sami doma pomocí zvláčňujícího masážního másla s 5 druhy másel a olejů.

Další tipy

Kromě kvalitních kosmetických produktů si dopřejte také dostatek spánku. V tuto dobu vaše tělo regeneruje. Nezapomínejte na pitný režim, sloužící k hydrataci pleti. Zaměřte se také na snížení stresu, ať už cvičením, meditací, procházkami nebo jógou.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články