aktuálně

Jak zformovat postavu ještě před létem

I když je jaro na začátku, pro mnohé je to již předzvěst léta a plavkové sezóny. Mnoho z nás touží po štíhlé a pevné postavě, kterou bychom s hrdostí předvedli na pláži. I když se zdá, že do léta zbývá málo času, stále existuje mnoho způsobů, jak dosáhnout svého cíle.

Zdravá strava

Základem pro formování postavy je zdravá strava. Zaměřte se na konzumaci zeleniny, ovoce, celozrnných potravin a bílkovin. Omezte sladké a tučné jídlo, smažené pokrmy a fast food. Nezapomeňte na dostatečný pitný režim, ideální volba jsou neslazené čaje a voda.

Pravidelný pohyb

Kromě zdravé stravy je důležitý i pravidelný pohyb. Vyberte si aktivity, které vás baví a dělejte je s chutí. Můžete se věnovat běhu, plavání nebo třeba cyklistice. Využijte také své členství ve fitness klubu a nechte si vytvořit program na míru do posilovny. Vyzkoušejte také sálové lekce, kde si vyberte to, co vás bude bavit. Důležité je, abyste se hýbali alespoň 30 minut denně.

Cvičení pro problematické partie

Každý z nás má problematické partie, na kterých se tuk ukládá snadněji. Zaměřte se na cviky, které tyto partie posílí a pomohou vám je zpevnit. Pokud si nejste jisti, jak správně cvičit, vyhledejte pomoc trenéra ve fitness klubu.

Spánek a regenerace

Nezapomínejte na dostatečný spánek a regeneraci. Nedostatek spánku může vést k přibírání na váze a zhoršovat výsledky cvičení. Dopřejte si proto alespoň 7 až 8 hodin spánku denně.

Motivace je potřeba

Důležitá je i motivace. Stanovte si realistické cíle a sledujte svůj pokrok. Můžete si vést deník stravy a cvičení, nebo se svěřit kamarádce, která vás bude v hubnutí podporovat.

Vždy však začínejte pomalu a postupně zvyšujte zátěž. Nebojte se experimentovat a najít si aktivity, které vás baví. Vyzkoušejte klidně víc sálových lekcí, než najdete tu pravou. Buďte trpěliví a nevzdávejte se, přece jen i navýšení vaší váhy bylo otázkou delší doby. Dopřejte si tedy čas na zformování postavy a zvýšení vaší kondice.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články