aktuálně

K čemu potřebujete autoklíč s imobilizérem?

V dnešní době je autoklíč s imobilizérem nezbytnou součástí pro bezpečné startování a provozování automobilu. Víte, jaké existují typy, k čemu slouží a jak pohodlněji cestovat?

Autoklíč s imobilizérem je důležitým bezpečnostním prvkem, který chrání váš vůz před krádeží. I když má imobilizér i nevýhody, jeho výhody jasně převažují. Pokud si chcete pořídit nový autoklíč, určitě se rozhodněte pro autoklíč s imobilizérem.

Co je to imobilizér

Imobilizér je elektronické zařízení, které zabraňuje neoprávněnému nastartování vozu. Funguje tak, že vysílá signál z autoklíče do řídicí jednotky motoru. Pokud se signály neshodují, motor se nenastartuje.

Typy imobilizéru

Existuje několik typů imobilizérů, ale všechny fungují na stejném principu. Nejčastějším typem je imobilizér s transpondérem. Transpondér je malý čip umístěný v hlavici autoklíče. Čip vysílá signál do řídící jednotky motoru, když je klíč zasunut do zapalování. Pokud se signály shodují, motor se nastartuje.

Setkat se můžete i ​​s jinými typy imobilizérů, například s těmi, které používají PIN kód nebo otisk prstu. Tyto typy imobilizérů jsou méně běžné, ale fungují na stejném principu, kdy zabraňují neoprávněnému nastartování vozu.

Výhody autoklíče s imobilizérem

Mezi největší výhodu patří zvýšená bezpečnost. Imobilizér výrazně snižuje riziko krádeže vozu. Zloději bez správného autoklíče a imobilizéru nemohou motor nastartovat. Imobilizér je také odolný proti manipulaci a neoprávněnému kopírování.

Tipy pro pohodlné cestování

  • Vždy mějte u sebe náhradní autoklíč s imobilizérem.
  • Pokud ztratíte autoklíč s imobilizérem, neprodleně kontaktujte svého autorizovaného prodejce automobilů a nechte si vyrobit nový klíč.
  • Nenechávejte autoklíč s imobilizérem v zapalování, když opouštíte vozidlo.
  • Zajímejte se o možnost odblokování imobilizéru a při té příležitosti si nechte také opravit řídící jednotku a seřídit tachometr.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články