aktuálně

Znáte elektrická vozítka pro seniory?

Čas je neúprosný a stárnutí je jednou z mála konstant, které se týkají opravdu každého z nás. I když se najdou lidé, kteří jsou i ve svém pokročilém věku čilí a pohyb jim nedělá nejmenší problém.

Ne každý má ale to štěstí a stáří většinou doprovází zdravotní problémy. V takové situaci se hodí každá pomoc. Třeba taková, jakou představují elektrická vozítka pro seniory.

Co si představit pod pojmem elektrické vozítko pro seniory?

Elektrická vozítka určená především seniorům jsou vlastně malé elektrické skútry, většinou v podobě tříkolky nebo čtyřkolky. To hlavní, co mají svým uživatelům poskytnou, je bezpečná a pohodlná doprava, která umožní být seniorům soběstačnost, jíž by bez ní nemohli nikdy dosáhnout.

V dnešní době je navíc výběr elektrických vozítek dostatečně široký na to, aby si vybral opravdu každý. Elektrická vozítka jsou tak pro seniory dobrou volbou, která jim umožní prodloužit si dobu aktivního života.

Jízda na elektrickém vozítku navíc nemusí být pro seniory pouhým způsobem dopravy, ale i zábavou a možností žít život aktivně a naplno.

Výhody elektrických vozítek

Hlavní výhodou je samozřejmě zmíněná soběstačnost a samostatnost, kterou vozítko lidem s horší pohyblivostí poskytují. Každodenní cesty na nákup, za přáteli, na úřady, nebo jen tak po okolí, jsou s elektrickými vozítky snadnou záležitostí.

Kromě toho se ale jedná i o způsob dopravy, který dokáže být ve srovnání s automobilem významně levnější: žádný benzín, žádná údržba a v neposlední řadě mnohem a mnohem nižší pořizovací cena.

Častou, logickou a samozřejmě důležitou otázkou dále je, zda musí mít člověk k řízení takového vozítka řidičské oprávnění. Odpověď zni: nikoliv. Elektrická vozítka tohoto typu je možné řídit bez „řidičáku“ i registrace vozidla. Naopak se ale nelze obejít bez pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, tedy tzv. zelené karty.

Co od elektrických vozítek očekávat?

Elektrická vozítka pro důchodce (a nejen pro ně) charakterizuje kromě skvělé stability také maximální rychlost okolo 25 km/hod a dojezd na jedno nabití, který může být až 70 km (záleží samozřejmě na konkrétní baterii). Kompletní nabíjecí cyklus trvá typicky 6-8 hodin.

Nosnost elektrických vozítek může být až 150 kg, jejich vlastní hmotnost je potom kolem 75-80 kg. Typicky jsou vozítka vybavena 1000 W motorem a bez problémů zvládnou i jízdu do kopce. Samozřejmostí jsou chytře a účelně rozmístěné košíky, třeba pro uložení nákupu.

Pořizovací cena elektrických vozítek je srovnatelná třeba s cenou nových elektrokol vyšších cenových kategorií. Elektrická vozítka pro seniory jsou ideálním řešením s řadou výhod a skvělých vlastností. Hledáte cestu jak svým rodičům nebo někomu jinému usnadnit život? Elektrické vozítko je dobrou volbou.

Předchozí článek
Další článek

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články