aktuálně

Jak používat váš párty stan pro různá místa, jako je zahrada, park či pláž

Párty stan je možné postavit na různých místech, jako je zahrada či pláž. Co byste měli dodržovat, pokud má být použití zodpovědné a bezpečné?

Nejčastěji se párty stany staví na zahradách

Párty stan je skvělým pomocníkem pro pořádání venkovních akcí, jako jsou oslavy, svatby, pikniky nebo firemní večírky. Poskytne vám ochranu před sluncem, deštěm, větrem nebo chladem, a zároveň vytvoří příjemnou a stylovou atmosféru pro vaše hosty. Můžete jej použít na různých místech.

Vlastní zahrada představuje asi nejoblíbenější zázemí pro postavení párty stanu, jelikož se jedná o nejlépe dostupný prostor. Vhodné je pro postavení vybrat vyvýšení a rovné místo. Při případném dešti voda nestéká a nedrží se uvnitř stanu.

Stejně tak byste měli dbát na to, aby se stan nenacházel příliš blízko stromů, plotů nebo jiných překážek, které by mohly omezovat výhled nebo pohyb. Pokud je možné, vyberte si tu část zahrady, kam v dostatečné míře svítí slunce, aby bylo ve stanu dostatek světla a tepla.

Stan lze ukotvit do prostoru pomocí kotvicích hřebů, případně zátěžových vaků či ocelových závaží. Nejlépe se stan kotví do trávy. Pro tvrdé povrchy, jako je beton, asfalt či dlažba, je vhodné ocelové závaží nebo zátěžový vak. Existují navíc i univerzální kotvy, které lze použít na betonových plochách i na měkkém travnatém podkladu.

Stan postavíte v parku i na pláži

Podobné je to s postavením stanu v parku. Zde se navíc musíte ujistit, že máte potřebná povolení. Často se k tomuto řešení uchylují rodiče v případě dětských oslav. Nicméně je potřeba zajistit si tzv. zábor, případně vyřešit povolení k vjezdu a povolení k parkování. Celý proces je, pozor, poměrně náročný a může trvat i měsíc.

Náročnější je kotvení párty stanu v písku. Sypký podklad je mimořádně nestabilní. Pro tento účel se používají speciální stanové kolíky, které dokáží váš párty stan spolehlivě udržet. Tyto hřeby jsou dlouhé, široké a mají spirálovitý tvar, který se zanoří do písku a zvyšuje jejich zároveň únosnost.

Potřebujete vlastní párty stan v Českých Budějovicích nebo jiném místě ČR? Obraťte se na značku TENTino. Jedná se o zkušeného dodavatele z východu Čech. Zajišťuje tak párty stany pro Hradec Králové i další místa v tuzemsku. Svůj stan si můžete nechat dopravit až na místo určení. Vlastní doprava zaručuje, že párty stany do Českých Budějovic dorazí vždy včas a bez poškození.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články