aktuálně

Potřebujete tuning na kolo? Nadchnou vás zapletená kola Industry Nine

Pokud přemýšlíte nad vylepšením horského kola, rozhodně byste neměli opomenout výplet jako takový. V tomto segmentu se do popředí prodrala společnost Industry Nine, která má ve své nabídce ručně zapletená kola. Celý systém náboje, špic a ráfků zajišťuje nejvyšší možnou úroveň výkonu.

Charakteristickým rysem celé konstrukce je unikátní způsob uchycení špic, neboť se šroubují přímo do těla náboje, takže se nepoužívají niply. Vzhledem k tomu, že se paprsky vzájemně nijak nedotýkají, nedochází k praskání a povrzávání. Industry Nine používá hliníkové špice.

Vzhledem k fyzikálním vlastnostem hliníku musí mít paprsky ve srovnání s ocelí větší průměr, a tím se dosáhne stejné pevnosti jako u tradičních ocelových paprsků. S větším průměrem odpadá povinnost použití niplů. Hliníkové špice jsou navíc eloxovány do jedenácti různých barev.

Jak je na tom ráfek?

Co by to bylo za tuning na kola, kdybyste se nezaměřili ani na ráfek. Zůstaneme v tomto ohledu ještě u americké společnosti Industry Nine, která se v roce 2020 spojila s firmou We Are One, která je považována za etalon kvality. Kanadská firma totiž vyrábí nádherné karbonové ráfky a odvádí neuvěřitelnou práci. Industry Nine tak nabízí celou řadu ráfků vyrobených právě touto společností.

Dokonalý soulad, to jsou kola od Industry Nine

Pokud jste se ponořili do světa kol, zřejmě jste už narazili na termíny jako poddajnost a tuhost. Používají se ve zdánlivě protichůdných významech. Chcete větší tuhost, nebo větší poddajnost?

Poddajnost je definovaná jako schopnost objektu pružně se poddat při působení síly, což je pružnost. V podstatě se jedná o opak tuhosti. Tvrdit, že je poddajnost dobrá a tuhost špatná nebo naopak, je příliš obecné tvrzení. Ujasněte si tedy, co vlastně od kola očekáváte, a podle toho si přizpůsobte jeho vlastnosti. Industry Nine si zakládá na dokonalém souladu obou těchto termínů.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články