aktuálně

Matrace, na kterých bude radost usínat

Spánek je nedílnou součástí každého dne, toho jsme si většina z nás vědomi. Dobře známe pocit, kdy se vyspíme málo ať už z důvodu velkého množství práce, stresu, nebo zkrátka proto, že se v průběhu noci vzbudíme a nějakou dobu nemůžeme usnout. Pokud je však předpoklad, že náš spánek nemusí nic narušovat, proč si ho ještě více nezpříjemnit a to díky kvalitní matraci, která bude vyhovovat naší váze a přispěje k tomu, abychom rychle usnuli a náš spánek trval až do zazvonění budíku?

Výběr matraci na základě naší váhy

To, že je matrace drahá, zákonitě ještě neznamená, že se nám na ní bude dobře spát. Může být příliš měkká nebo tvrdá. Jak ale přijít na to, jakou matraci bychom si měli vybrat tak, aby našemu tělu vyhovovala? Klíč je v její tvrdosti, která je značena písmenem H, někdy však také T. Znamená ale to stejné.

Nejměkčí matrace nese označení H1 a je vhodná pro lehčí osoby, jejíž váha se pohybuje do 60 kg. Matrace o tvrdosti H2 a H3 jsou těmi nejprodávanějšími, a to z toho důvodu, že jsou vhodné pro osoby od 50 do 80 kilogramů, respektive od 70 do 110 kilogramů. Snadno z toho můžeme pochopit, že tuto váhu má většina mužů a žen. Matrace o tvrdosti H4 unese nad 110 kilogramů.

A co když se vaše váha nachází někde mezi? Pak je důležité matraci vždy vyzkoušet. Příliš měkká matrace by totiž neposkytovala dostatečnou oporu vaší páteři, příliš tvrdá matrace by pak tlačila na cévy, což by způsobovalo brnění končetin.

Matrace do manželské postele

Pokud hledáte matraci do manželské postele, je možné nechat si vyrobit matrace na míru. Na základě vašich požadavků budou uzpůsobeny její míry, dále je samozřejmě možné zvolit si její tvrdost. Velkou výhodou však je, že tvrdost obou polovin může být odlišná, jinak by to ani nedávalo smysl. Výroba matrace je rychlá a zabere pouze několik dní. V nabídce jsou také pružinové matrace, aby bylo vyhověno co nejvíce z vás.

Matrace pro děti

Ani výběr dětské matrace by neměl být brán na lehkou váhu. V tomto případě se hledí především na to, aby byly matrace do postýlky dostatečně prodyšné a aby u nich bylo možné zajistit co možná nejlepší hygienu. Dětské matrace do postýlky od výrobce Ostaš jsou proto potaženy materiálem SANAPUR, který je možno snadno svléknout a prát na 95°C, abyste jej zbavili všech nežádoucích bakterií.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články