aktuálně

Srovnání PandaVPN proti HideIPVPN: Která VPN vyhrála?

Kterou z těchto VPN vybrat: PandaVPN, nebo toho více nabízí HideIPVPN? Důkladně jsme poměřili parametry obou služeb, rozdali body a dopadlo to 6,2/10 ku 6/10.

Rychlost připojení Panda VPN vs HideIPVPN, kdo lépe sviští?

Rychlost downloadu a uploadu je jedním z nejdůležitějších parametrů, což platí také o PandaVPN a Hide IP VPN.

Průměr downloadu u první VPN dosáhl 20 Mb/s, porovnávaná VPN stahovala data průměrnou rychlostí 4 Mb/s. PandaVPN byla o 16 Mb/s rychlejší nežli Hide IP VPN.

Možnou rychlost nahrávání udává upload, který u Panda VPN je 17 Mb/s. Hide IP VPN dosáhla hodnoty 5 Mb/s, čili je o 12 Mb/s pomalejší.

Parametr rychlost odezvy dosáhl u první VPN hodnoty 211 ms. Druhé HideIPVPN jsme naměřili v průměru 140 ms. U odezvy je to naopak, čím nižší hodnota, tím lépe, takže PandaVPN se projevila o 71 ms lepší.

Bodové ohodnocení PandaVPN – Hide IP VPN činí 3 /10 : 3/10.

Zvládá PandaVPN přehrávat Netflix?

Dostatečná rychlost downloadu je důležitá pro bezproblémové odblokování Netflixu, PandaVPN tuto schopnost dokáže. Většinou stačí spustit VPN a vybrat některou ze zemí, HideIPVPN odemknout Netflix zvládne.

S VPN lze odblokovat také videa nedostupná v Česku, přičemž HideIPVPN takovou schopnost obsahuje. Druhá ze srovnávaných VPN funkci odblokování YouTube videí nenabízí.

Mezi další důležité funkce VPN patří ochrana před únikem DNS, multi-hop připojení a whitelist. Třeba PandaVPN poskytuje ochranu před únikem DNS a Hide IP VPN zase zahrnuje whitelist (zařazení stránek na bílou listinu).

V disciplíně „funkce“ je tak skóre 6 /10 ku 7/10.

Jak si vede PandaVPN v počtu serverů a nabídce zemí?

Nižší nabídka serverů se může projevit v nižší rychlosti VPN, Panda VPN má ve správě 3 000 serverů. V seznamu HideIPVPN jsme našli 29 serverů. První z dua tak má o 2971 víc .

Dalším důležitým parametrem je počet zemí, který u HideIPVPN během psaní článku byl 11. Druhá srovnávaná VPN nabízí 80, čili o 69 víc. V této disciplíně tak vítězí .

Významný je také počet současně připojitelných zařízení, kterých Panda VPN zvládne 3. Hide IP VPN současně připojí 3 zařízení. Další parametry si přečtěte v článku nejlepší VPN.

Jaké platformy zvládá PandaVPN a jaké nabízí HideIPVPN?

Možná nejdůležitějším parametrem při výběru VPN je nabídka podporovaných zařízení, PandaVPN podporuje operační systém Android a pokrývá systém přístrojů iPhone, porovnávaná Hide IP VPN iOS zvládá, přístroje s OS Android zvládne krýt.

Poskytování informací o provozu VPN se řídí jurisdikcí země, kde má její provozovatel svoje sídlo. PandaVPN sídlí na Seychelách. Druhá z VPN má sídlo v USA.

Rozhraní PandaVPN nebyla lokalizována v českém jazyce, HideIPVPN česky taky nastavit nelze.

V hodnocení platforem dosáhla Panda VPN výsledku 8/10 a HideIPVPN má 6/10.

Cena v akci Panda VPN vs. HideIPVPN

HideIPVPN si lze pořídit již od 64 Kč měsíčně, druhou VPN si lze předplatit již za 61 Kč měsíčně. Výsledná známka za poměr nabízených funkcí a ceny je 6/10 pro první VPN a 6 /10 pro srovnávanou VPN.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články