aktuálně

Pro decentní ozdoby stačí vyjít do zahrady. Jak si doma vyrobit vlastní šperky?

Pokud patříte do skupiny lidí, kteří neradi nakupují a spotřebovávají nové věci, určitě vám napadlo si některé věci vyrobit nebo jiné použít znovu.

Představujeme vám nápady na výrobu doplňků, které za vámi nemuseli cestovat stovky kilometrů a dají se vyrobit pomocí materiálů a nástrojů běžně se nacházejících téměř v každé domácnosti.

Cokoli může být náušnice

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK
Podívali jsme se, jak se vyrábějí šperky, i malý prsten je náročný proces
Čtěte
Dnes často vídat mladých lidí se špendlíky v uších nebo jinde na oblečení. Takový přístup k doplňkům může být převeden iv různých elegantnějších variantách.

Při domácí výrobě náušnic se často využívají klasické šperkařské háčky, které můžete dostat v bižuterii nebo podobně zaměřených prodejnách. Pokud se však soustředíte na to, co máte doma, jednoduchou volbou jsou kancelářské sponky.

Jejich měkký, ohebný drát lze tvarovat různé.

potřebujete

šperkařské háčky nebo kancelářské sponky
kamínky, barevné sklíčka, dřívka, peříčka
nůžky
překližka nebo tvrdší karton
Možností je zajímavě vymodelovat samotnou sponku nebo ji obmotat kolem jakéhokoli předmětu. Tomuto účelu mohou posloužit různé kamínky, barevné sklíčka, dřívka, zda pírka – nechte kreativitu pracovat.

V domácnosti se jistě najde i kousek překližky nebo tvrdšího kartonu, ze kterých se dají vyrobit vkusné přívěsky.

Tyto se dají sestříhat, nabarvit zemitými nebo jemnými pastelovými barvami a pospojovat do různých zajímavých tvarů, jak doporučuje portál The Merrythought.

Pokud je vaše pokožka citlivá, doporučuje se kov sloužící jako háček nejprve vydezinfikovat v alkoholu nebo použít háčky ze starých, nenošené náušnic.

(Zdroj: https://themerrythought.com/)
Náramky jako z obchodu

Pokud zapojíte fantazii, náramkem se může stát ledajaký dutý, kulatý předmět, který se vejde na ruku, mimo jiné například větší kroužky na záclony. Pokud však chcete, aby daný předmět na ruce nepůsobil hloupě a dětinsky, jeho úprava je jednoduchá.

Portál The Pretty Life Girls nabízí nápad použití krajky. Tato krajka může být ze starých záclon, punčoch nebo vlastní výroby.

Jak na postup?

Materiál (krajku, punčochy, záclonu) nastříhejte na dlouhé pásy
Napevno ho obmotejte kolem kulatého předmětu
Nenápadně přilepte lepidlem, nejlépe z vnitřní strany náramku
Náramek se dá takto vyzdobit i decentní barevnou páskou, papíry nebo kamínky.

potřebujete

kulatý předmět, například větší kroužek na záclonu, případně menší na prsten
materiál typu krajka (z punčoch, ze záclony, z vlastní výroby)
barevná páska, kamínky nebo papír na ozdobení
brusný papír nebo pilka
Netřeba se také bát do ruky vzít nářadí. V případě, že dřevěný kroužek na ruce příliš nedrží, je dobré zbrousit jeho vnitřní stranu naplocho.

Podle amatérského výrobce šperků a dřevěných předmětů Viléma Darul na tuto činnost nepotřebujete plně vybavenou dílnu ani nedostupné nářadí.

„Na jednoduché opracování stačí menší pilka nebo brusný papír,“ říká student designu daru. „Jde o nástroje, které se v domácnosti běžně nacházejí.“

Opracování materiálu můžete využít i při samotném zdobení, vyříznutím ornamentů a vzorů do dřeva. Tímto způsobem lze vyrobit i jednoduché dřevěné prsteny.

originální náhrdelník

V případě náhrdelníků je nejlépe oživit ty staré. U mnoha lidí se doma najde zlatá či stříbrná řetízek, kterou dostali darem, ale nenosí ji. Tyto řetízky můžete vyzdobit provlečením nitek nebo pospojováním více dohromady.

Můžete na ně také, podobně jako u náušnicích, připevnit například již zmíněné překližkové nebo dřevěné přívěsky.

V případě, že se nebojíte experimentovat, jednou z možností je vzít například květ sedmikrásky nebo menší lístek ze stromu a zatavit ho, například křišťálovou pryskyřicí. Do hmoty zatavte i malý kroužek, aby se přívěsek dal na řetízek navléknout.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články