aktuálně

Lenovo ThinkCentre M83 MT GAMING

Lenovo ThinkCentre M83 MT GAMING je herní počítač, který nestojí desítky tisíc korun a zvládne populární hry jako Fortnite, GTA V, nebo Roblox.

Počítač Lenovo ve skříní profesionálního vzhledu dovolující různorodé možnosti budoucího rozšiřování. Zároveň nejde o zbytečně velké monstrum, takže lehce zapadne po boku pracovního či domácího stolu a nezabere drahocenné místo. Je ideální pro všechny druhy činností včetně méně náročných počítačových her. Spolehlivě zajistí okamžitou obsluhu kancelářských aplikací, internetových služeb i špičkového HD videa.

Parametry počítače

Pohled do nitra repasovaného herního počítače Lenovo ThinkCentre

Procesor – Intel Core i3 4330 Haswell 3.50 GHz

Čtvrtá generace procesoru Intel Core i3, patice LGA1150, 2 fyzická jádra s podporou technologie HyperThreading (4 vlákna), architektura Haswell, frekvence 3.5 GHz, 4MB vyrovnávací paměti L3 cache, integrovaný DDR3 paměťový řadič do 1600MHz (kompatibilita s paměťmi RAM typu DDR3)

RAM – 8 GB DDR3

Operační paměť o kapacitě 8 GB, což je dostatečná velikost pro běžnou práci a nenáročné počítačové hry a programy. Pamě´t typu DDR3 plně kompatibilní s procesorem i3 4330

DDR3 sloty pro operační paměť na základové desce

Úložiště – 256 GB SSD a 500 GB HDD

Počítač obsahuje dva disky. SSD disk je rychlý a vhodný zejména pro operační systém a počítačové hry, které potřebují vyšší výkon počítače. HDD disk je naopak vhodný pro vaše data jako jsou soubory, fotografie či videa.

Grafická karta – NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB

Grafická karta od světového výrobce NVIDIA, která dokáže udržet cenu počítače v hladině okolo 10 tisíc Kč a přesto umožní majiteli zahrát si populární hry jako Fortnite, GTA V nebo Roblox.

Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB

Optická mechanika – DVD-RW

Nikdy nevíte, kdy se Vám optická mechanika bude hodit na prohlédnutí vzpomínek na CD či puštění svých oblíbených filmů vypálených na DVD. Pro jistotu jsme Vám tak počítač opatřili i kvalitní optickou mechanikou.

Rozhraní – 4x USB 2.0, 4x USB 3.x, 1x DisplayPort, 1x DVI, 1x HDMI

Přípojka typu USB je v dnešní době standardem pro většinu periferií jako je myš, klávesnice či Flash disk. Raději jsme jich pro vaše pohodlí připravili 8. Displayport a HDMI slouží k připojení jednoho či více monitorů pro parádní hraní či práci.

Operační systém – Windows 10 Pro

Samozřejmostí od našeho obchodu je oficiální licence Windows 10 Pro. V případě, že jste zvyklí na starší kvalitní verzi, je zde také možnost instalace verze Windows 7.

Výhody repasovaného počítače

Repasovaný počítač nebo notebook je použité zařízení, které je znovu uvedené do provozu odborníkem nebo přímo výrobcem.  Ve velkých firmách a institucích se v pravidelných intervalech starší technika nahrazuje novou a vyřazené počítače jdou právě k repasi. Při ní jsou počítače na odborných pracovištích kompletně vyčištěny a důkladně zkontrolovány. Součásti, které neprošly náročnými testy jsou vyměněny a po konečné kontrole je počítač připraven k prodeji.

Podle odhadu transparency market research tvoří repasované počítače celosvětově asi 11% obratu v prodeji počítačů. Repasované počítače nesou mnohdy označení zelené počítače, protože šetří životní prostředí.

Nepleťte si bazarové a repasované počítače

Počítače prodávané v bazarech nebo na inzerát jsou použitým zbožím, které zpravidla neprochází žádnou technickou kontrolou a vnitřním pročištěním. Zejména v případě prodeje na inzerát může jít o zboží, které původní majitel prodává, protože se na něm začínají projevovat vady a on se ho snaží zbavit dřív, než přestane fungovat úplně. Problematická je v takovém případě hlavně reklamace vadného přístroje a hrozba nákladů na opravu. Na počítače zakoupené na inzerát nebo na aukčních serverech není zpravidla poskytována žádná záruka.

Zatímco za prodejem repasované techniky stojí firma (i zde se vyplatí vybírat pouze kvalitní firmy), u které lze bezproblémově uplatnit záruku. Některé kvalitnější firmy nabízí v průběhu, kdy je repasovaný notebook na reklamaci, možnost bezplatného zapůjčení náhradního počítače.

Populární hry zvládne bez problémů

Protože se nás nejčastěji ptáte, jaká sestava je vhodná pro hru Fortnite, Roblox a GTA 5, zařadili jsme do nabídky tuto herní PC sestavu, na které si CS:GO, GTA 5, Fortnite a samozřejmě i většinu ostatních her bez problému zahrajete. Tuto konkrétní sestavu jsme otestovali na benchmarku Fortnite, CS:GO a na benchmarku GTA 5, který je přímo ve hře. Testy jsme provedli při Full HD rozlišení (1920×1080) a při nastavení níže uvedených detailů. Dodáváme jen, že snížením rozlišení monitoru by došlo ke dramatickému zvýšení hodnoty FPS (snímků za sekundu) v případě potřeby.

FPS testy populárních her

Níže přiložené tabulky obsahují průměrné hodnoty FPS (snímků za sekundu) za pět minut hraní daných her na tři různé úrovně grafického vykreslení.

GTA V

LOWMEDIUMVERY HIGH (ULTRA)
372923

Fortnite

LOWMEDIUMEPIC (ULTRA)
463730

Counter-Strike: Global Offensive

LOWMEDIUMVERY HIGH
139121104

FPS test (benchmark) hry GTA V

Označení ThinkCentre

ThinkCentre je označení pro pracovní stolní počítače od společnosti Lenovo. Pod tímto označením začala tyto desktopy vyrábět v roce 2003 ještě IBM. Vzhledem k cílení na business sektor se tato zařízení (stejně jako notebooky ThinkPad) vyznačují konzervativním vzhledem, funkcemi zabezpečení dat nebo nízkou spotřebou energie. Řada ThinkCentre zahrnuje modely všech velikostí, od USFF (ultra small form factor), SFF (small form factor), mini tower, tower a také počítače typu all-in-one.

Pohled na skříň MT (Mini Tower) počítače

O značce Lenovo

Lenovo se řadí mezi největší výrobce počítačů a notebooků. Její historie se střádá od roku 1984, kdy vystupovala pod názvem Legend, později byl název ještě upraven na Legend Novo z čehož vznikl dnes celosvětově známý název LENOVO. V roce 2005 Lenovo převzalo počítačovou divizi IBM a stalo se tak největším výrobcem počítačů a notebooků na světě. 

Mimo výrobu počítačů a notebooků je také významným hráčem mezi výrobci mobilních telefonů díky akvizici mobilní divize značky Motorola Mobility. Do jejího produktového portfolia spadají také tablety, servery, monitory a různé příslušenství. Díky vysokým standardům kvality, na kterých si Lenovo zakládá, je skvělou volbou pro zákazníky vyžadující vyšší standard za rozumnou cenu.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články