aktuálně

Nejlepší pekárny ke koupi v roce 2022

Není pochyb o tom, že domácí chléb je vynikající, ale ne každý má čas nebo chuť míchat, hníst a hlídat kouli těsta, zatímco kyne. Řešením je domácí pekárna. Které jsou top v roce 2022?

Jak fungují domácí pekárny? 

Výroba chleba v pekárně je v podstatě stejná u všech modelů. Základní ingredience mouka, voda, droždí a další ingredience se přidávají do chlebové formy ve stroji v určitém pořadí. V některých z nejlepších pekáren na tomto seznamu si můžete vybrat i velikost bochníku a barvu kůrky. Pak už jen stačí stisknout start. Nejste omezeni jen na jednoduché bílé bochníky. Můžete upéct všechny druhy chleba, od chřestu, sušených rajčat a oliv až po tlustý a jablečný pšeničný chléb. Některé modely mají nastavení pro džem a dokonce i jogurt. Domácí pekárna je multifunkční zařízení, bez kterého se žádný gurmán neobejde. 

Cena se může značně lišit, od kompaktní pekárny s omezeným počtem programů až po multifunkční rodinný stroj.

Top pekárny tohoto roku 

Panasonic SD-B2510

Design pekárny je koncipován na šířku, je to lehký a snadno přenosný stoj, má velký výběr předvoleb a přizpůsobitelné nastavení. SD-B2510 je jednou z cenově dostupnějších pekáren Panasonic. 

Tefal Pain and Delices

Tichý, velmi všestranný: umí vyrobit jogurt a má dobrý výběr bezlepkových receptů.

Tefal je dobře známý pro své působivé pánve a fritézy a tato pekárna není výjimkou. Pokud hledáte všestrannou pekárnu, tento model je báječná volba. Nejen, že vyrábí široký výběr klasických bochníků, ale lze jej také použít k výrobě těsta na pizzu a těstoviny, stejně jako řady mléčných výrobků, jako je jogurt a tvaroh, pomocí přiloženého hrnce. 

Panasonic SD-YR2550

Spousta předvoleb, nastavení pro bezlepkový chléb a chlebové směsi, intuitivní použití, lehký a snadno se přemisťuje. Obsahuje dávkovač droždí a časovač zpoždění.

Pokud vás zaujala pekárna Panasonic na začátku seznamu, a jste ochotni utratit trochu víc, SD-YR2550 přichází s celkem 31 nastaveními. K dispozici jsou nastavení pro širokou škálu chlebů, včetně šesti nastavení těsta (včetně jednoho pro kváskový předkrm), čtyř nastavení sladkého a tří manuálních nastavení, což vám umožní opravdu naplno využít vaši novou pekárnu. Používá se velmi intuitivně, takže je ideální pro začínající uživatele. 

Panasonic SD-YR2540

Součástí je automatický dávkovač, velký rozsah nastavení, spousta příslušenství v ceně, přehledný a informativní manuál, nastavení pro chlebové směsi.

Na rozdíl od SD-YR2550 obsahuje SDYR540 s 32 předvoleb, navíc jednu pro špaldový chléb. I když je mezi oběma modely Panasonic slušný skok v ceně, pokud jste fanouškem designu Panasonic a hledáte model, který umí vyrobit špaldový chléb, pak se investice vyplatí. 

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články