aktuálně

Pro negarážovaný vůz to bez pořádné autoplachty jednoznačně nepůjde

Mnoho lidí bydlí v bytě a nemá možnost své auto garážovat, a tak je chtě nechtě nechávají stát na veřejném parkovišti před bytovým domem. Tak parkuje většina z nás. Ovšem pokud už se vám nelíbí přihlížet tomu, jak negativní vlivy působí na vašeho čtyřkolového miláčka, pořiďte mu pořádnou autoplachtu. Drobné kamínky, námraza či trus od ptactva už na váš vůz nedosáhnou. Jak ji vybrat, a proč ji vlastně používat? 

Plachta na auto a její výhody

Stále dokola přemýšlíte, před čím vaše auto vlastně taková ochranná autoplachta ochrání? Bude to pouze před prachem? Nikoli! Její výhody jsou mnohonásobně širší. Například pokud parkujete někde pod stromem, lepkavá míza z něj dokáže potrápit nejen skla, ale i kompletně karoserii. Také ochrání před škrábanci kolemjdoucích chodců, cyklistů nebo ostatních řidičů, kteří bezohledně otevřou dveře svého vozu a odřou vám lak na karoserii. 

Stejně tak autoplachta chrání před UV zářením a slunečními paprsky, které mají ohromnou sílu a po čase může barva laku vyblednout. Autoplachta s membránou dokáže zajistit ochranu i před krupobitím. 

Dokonce vám může plachta pomoci v zimním období. Nikomu z nás se jistě nechce ráno zdlouhavě škrábat okna. Proto stačí přes auto přehodit plachtu, upevnit a ráno jen sejmout. Tak ušetříte několik minut.

Vyberte tu správnou

V dnešní době je nabídka autoplachet opravdu široká a mnohdy i matoucí. Vybrat si můžete krátkou plachtu pouze na okna a střechu, ale také na celý vůz. Pokud si nejste jistí výběrem, navštivte prodejnu autodoplňků, kde si můžete vybrat přesně podle typu vašeho vozu. Také se můžete rozhodnout, zda budete chtít plachtu s membránou, tenkou nylonovou do garáže proti prachu, ale také silnou nylonovou, která venku poslouží před negativními vlivy.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články