aktuálně

Svářecí technika: Jak vybrat vhodnou svářečku?

Pokud vybíráte novou svářečku, je vhodné držet se několika základních parametrů. Ty vás nasměrují do správné kategorie svářecí techniky, abyste našli to pravé pro své potřeby. Výběr přitom záleží pouze na pár hlavních faktorech.

Svářecí technika

Svářecí technika je opravdu rozmanitá, může tak být složité vybrat to pravé. Jedním z nejdůležitějších parametrů jsou rozměry a hmotnost svářečky. Mohlo by se zdát, že nejde o nic klíčového. Ovšem pokud budete někdy potřebovat přemístit svářečku z dílny, kompaktní rozměry jistě oceníte. Ovšem pokud víte, že svářečka bude pouze stát v dílně, můžete vybírat i z větších svářeček, které mohou nabídnout více funkcí a lepší výkon. Vhodným kompromisem jsou invertorové svářečky, které jsou výkonné, spolehlivé, a přitom lehké a malé.

Svařovací technika

Abyste vybrali tu správnou svářečku, je důležité již předem zvážit, jaké materiály budete svařovat. Pro svařování tlustých materiálů je nejlepší metoda MIG/MAG. Tato metoda nabízí nejlepší výsledky, bez nutnosti oklepávání a čištění sváru. Pro svařování tenkých materiálů je vhodnou volbou metoda TIG. Hodí se pro tenké ocelové, nerezové i hliníkové materiály. Svařovací technika mnohdy nabízí praktické funkce, díky kterým vám svařování půjde lépe od ruky.

Invertorové svářečky

Invertorové svářečky nabízí nejen kompaktní rozměry, ale i řadu dalších výhod. Tou největší výhodou je univerzálnost – svářecí invertor lze využít pro svařování MIG/MAG i TIG a MMA. Využijete ho tak při různých situacích. Navíc jsou tyto svářečky vybaveny praktickými funkcemi, které vám svařování usnadní. Při výběru je dobré dbát také na to, aby byl svářecí proud a zatěžovatel svářečky dostatečný. Invertorové svářečky však pokryjí potřeby hobby nadšenců i profesionálů.

Výběr svářečky není složitým procesem. Výběr vhodného modelu vám může svařování výrazně usnadnit.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články