aktuálně

Jaké příjmy jsou potřeba pro získání úvěru

Vaše příjmy by měly stačit na pokrytí vašich základních potřeb a všech závazků. Náklady na živobytí banka kalkuluje normativně. Nelze tudíž argumentovat tím, že tolik neutratíte. Na jednu osobu v samostatné domácnosti náklady začínají na 10 000 Kč.

Pokud vaše příjmy nestačí na nový úvěr, často stačí, když si zrušíte služby, které nevyužíváte. To může být například kontokorent či kreditní karta. Banky totiž mají povinnost zohlednit tyto služby i přes to, že je nevyužíváte. Je dobré vědět, že banky vždy počítají s průměrným měsíčním výdělkem za poslední tři měsíce. Tudíž jestli jste zrovna byli povýšení a vaše mzda se zvedla, vyplatí se měsíc nebo dva počkat.

Co si počít, když vám banka půjčku zamítne

Pokud jste neuspěli pouze jednou, zkuste to znovu u jiné banky, jelikož třeba bude mít mírnější podmínky Dále pak však postupujte opatrně. Každý neúspěšný pokus se totiž zapisuje do registru. Banka si tyto registry kontroluje, tudíž nemá cenu se po dvou či třech pokusech snažit dál. Zhoršili byste si akorát svou bonitu. Existují ale řešení. Zkuste požádat o menší půjčku, protože na ni je možné, že vaše příjmy dosáhnou. Další možností je snížení výdajů, čímž se vám otevře možnost spoření. Sice vám získat potřebné peníze bude trvat o něco déle, ale nebudete pak muset řešit placení úroků. Jestli hlavním důvodem vašeho neúspěchu byl záznam v registru, zkuste vyčkat pár let od posledního záznamu a poté zkusit štěstí znovu. Další možností je samozřejmě sehnat si práci, kde budete mít vyšší příjem, než doposud. Ať už jste byli odmítnuti z jakéhokoliv důvodu, banka není povinna své rozhodnutí jakkoliv obhajovat či rozvádět.


Hledáte novou výzvu v oboru? Nabídka zaměstnání produktový specialista junior právě pro vás!


Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články