aktuálně

Amazon staví v Česku další distribuční centrum

Americký internetový obchod Amazon oznámil plány na výstavbu nového distribučního centra v Kojetíně v Olomouckém kraji v České republice.

Dokončit ho chce do roku 2023 a kromě zaměstnanců v něm budou pracovat i roboti, kteří jim mají usnadnit práci. Informovali o tom portály novinky.cz a idnes.cz.

Firma už má v Česku distribuční centrum u Prahy, v Dobrovíz. Amazon rozšiřuje svou logistickou síť v zemi v reakci na rostoucí poptávku zákazníků. Zaměstnanci v novém distribučním centru budou připravovat, balit a odesílat zákazníkům drobné položky jako knihy, elektroniku a spotřební zboží.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK
Levným nákupem přes AliExpress odzvonilo. Jednu výhodu to přinese
Čtěte
Zároveň budou pracovat s inovativními technologiemi včetně robotických jednotek, které jim budou pomáhat při každodenním vyřizování zákaznických objednávek. Dokáží se totiž zasouvat pod regály s výrobky, zvedat jejich a pohybovat s nimi po distribučním centru, čímž pomohou zkrátit čas potřebný na zpracování objednávek.

„Bude to první vícepatrová logistická budova s ​​nejmodernější technologickou výbavou v Česku,“ prohlásil manažer Amazonu v Česku Michal Šmíd.

Společnost dodala, že při výběru místa brala v úvahu jeho dobré napojení na dálnici D1, protože Kojetín leží prakticky při této dálnici.

Objekt bude mít čtyři podlaží a celkovou podlahovou plochu 190.000 čtverečních metrů a práci v něm najde přibližně 2000 lidí. Z nových pracovních míst bude těžit zejména Olomoucký kraj.

Další články autora

Komentáře

Reklama

SEO článek

Nejnovější články